Aim of this website is that to create ways to question thinking about queer theory, how to form attitudes towards information production while making it easier to think about queer theory, witnessing primarily local pressures that are upon queer subjectivities and their experience against violence and the solutions they find against this violence, seeing how they stand common ideas and fight them.

documentaries-iconDocumentaries > Me and Nuri Bala

Original Title

Ben ve Nuri Bala

Director

Melisa Önel

Year

2010

Country

Turkey

Me and Nuri Bala

Belgesel feminist Esmeray?ın geçmişi, kendini bedenini tanımaya başlaması, ailesinden, çok sevdiği köyünden ayrılmasını günlük pratikleri eşliğinde anlatır.

?Bir travestinin ezberinizi bozmasına var mısınız?? Sözleriyle dile getirdiği Cadı?nın Bohçası oyununun bazı parçalarını da izleriz. Geçimini sağlamak için midye satmasını, cinsel yönelimini keşfetmeye başlarken yaşadığı tecavüzden dramatize etmeden tüm soğukkanlılığıyla bahsediyor ve izleyenlere oyun gibi geleceğini düşünüyor. Belgeselde, memleket özlemini, ailesinin ona hala Mehmet demesini, annesinin ise hiçbir isimle hitap etmemesiyle yaşadığı yalnızlığı, eksikliği anlatıyor.